Az érzelmek életünk alapvető szereplői, de sokszor nem igazán vagyunk tisztában azzal, hogy mit miért érzünk. Ilyenkor segíthet egy pillantás a Lélektükörbe: kicsik és nagyok számára is lehetőséget nyújt nemcsak saját érzelmeik megértésére, de az empátia erősítésére is.
Hogyan érthetnénk meg jobban egymást vagy élnénk harmóniában, ha ismernénk mások érzéseit és elfogadnánk különbségeinket? Milyen hatással vannak érzelmeink életünkre, és hogyan fejezhetnénk ki őket ítélkezés nélkül? A Lélektükör ezekre a kérdésekre ad választ a játék során kialakuló beszélgetések révén.
Az emberek különböző módon mutatják ki érzéseiket, és ezek az érzelmek egyéni különbségeket mutatnak. Ha képesek vagyunk artikulálni érzéseinket és megosztani azokat másokkal, közelebb kerülhetünk önmagunk megértéséhez.
A Lélektükör a játék örömét ötvözi az érzelmek megismerésével. Lenyűgöző, ahogyan a különböző játékosok spontán módon nyílnak meg és bíznak meg egymásban a játék során. Ez azért lehetséges, mert a Lélektükör biztosítja, hogy a játékosok nyugodtan és természetesen fejezhessék ki érzelmeiket. Az érzelmek megosztása révén a játékosok mélyebben megismerhetik egymást, legyen szó családtagokról, barátokról, gyerekekről, felnőttekről vagy szakemberekről. A Lélektükör arra ösztönzi a résztvevőket, hogy kerüljék az egymás feletti ítélkezést és ne erőltessék rá véleményüket másokra.
A Lélektükör egy igazi színfolt a kommunikációs-beszélgetős játékok tengerében. Elég csak ránézni, már a grafikája is más, mint általában a társasoké. A szabályt kinyitva aztán hamar ki is derül, hogy egy különleges alkotásokat készítő művész alkotta meg a borítót és a kártyákat.
Beszélgetős játék egy kicsit másképpen. Mit is jelent ez? A Lélektükörben, ahogy a neve is jól tükrözi, az érzelmek kerülnek előtérbe. Ez egy csapatjáték, aminek a lényege az, hogy megtippeljük, a másik csapat egyik tagja milyen érzelmi reakcióval válaszolna az adott szituációra.
A dobozban különböző témakörben – család, barátok, iskola – találhatók kártyák, mind más korhatártól ajánlott, illetve más közegbe. Természetesen lehet váltogatva is húzni, nem zárja ki semmi. A játék érdekessége az, hogy a pálya köré helyezett érzelmek közül kell választani, amelyeket időnként lehetőségünk van cserélni is.
A szabályban benne van, de kiemelten fontos, hogy ha gyerekekkel játszotok, pörgessétek végig az érzelemkártyákat, és beszéljétek át, ha valamit nem ismer. Nálunk például ilyen volt a szorongás és a megvetés.
Játszhatjátok pontokra is akár, de ahogy a beszélgetős játékoknál általában, nem igazán az számít, hogy ki nyer a végén, mert igazándiból mindenki. Próbáljátok ki bátran a családban, barátokkal, de akár egy csapatépítő tréningnek is érdekes része lehet, ha játékos kedvű embereket hoz össze a sors.